Vnitřní svoboda a můžu si jí dovolit?

27.07.2016 13:23

Máme rádi sami sebe? Vnímáme se, cítíme se ve své podstatě a jak se vlastně vidíme?

Okolí nás ovlivňuje, stále přemýšlíme, co jsme komu udělali, neudělali, pomohli, nepomohli. Kdo je na nás naštvaný a na koho jsme naštvaní my. Neustále posuzujeme a srovnáváme se. Vždyť na nás vlastně nezáleží, důležité je přeci, aby byly spokojené děti, rodiče, partner či partnerka. Jéé a co nadřízení, hlavně abychom něco nepokazili a nepřišli o práci.

Já takto žít nechci, Vy ano?

Loňský a hlavně letošní rok byl pro mě hodně velkou zkouškou. Prošla jsem ročním kurzem pro budoucí terapeuty metody J.I.H a jsem lektorem a koučem, rozvíjela Zdravou Porci, rozšířila jsem své podnikání o lektorské zkoušky cvičení CPTM Haničky Mokré, dělala přednášky na různá témata, pořádala různé akce Tupperware, ustávala manžela bez práce, maturitu a přijímačky dcerky na VŠ. Manželovi jsem dopřála regeneraci a prostor k nalezení práce, která ho bude bavit. A dovolila jsem si na léto vypnout.

Co u mě znamená vypnutí?

Kdo mě zná ví, že neumím odpočívat. Omyl, umím - JÁ UŽ TO VÍM, jen jsem k tomu potřebovala impulz a ten přišel už někdy v květnu, kdy jsem se rozhodla, že léto využiji k regeneraci a k tomu, abych nejen udržovala své projekty, ale získala nové podněty a opět začala tvořit.

Zdravá Porce - toto je opravdu velká část mé práce, je to moje miminko, které si piplám již 2,5roku a přiznám se, že práci s lidma miluji. V březnu jsem na tuto činnost zůstala sama, jen s pomocnicí a mojí mamkou a tak to šlo celé 2 měsíce. Od neděle do pátku každý den - vymyslet jídelníček, spočítat, nakoupit, uvařit, skloubit rozvozy, atd. Řekla jsem si, že takto to nepůjde, protože já chci co? Tvořit. Své klienty jsem tedy připravila na to, že přes léto nevaříme - proběhne rekonstrukce, sanita a přeorganizování všeho. Povedlo se a od 1.7. mi začaly prázdniny.

V podstatě to stejné jsem udělala se všemi svými aktivitami - i když některou z nich dělám průběžně, avšak ve značně omezené míře - např. Tupperware, či terapie.

Ještě před prázdninami jsem stihla připravit kuchařku, kterou jsem vypustila do světa 11.7.2016 a možnost objednat najdete na www.vrabcovasimona.cz - tato kuchařka je připravena tak, abyste i přes léto mohli zkoušet mé osvědčené recepty, jen trošku odlehčené a upravené. Už mám v plánu další část tak se těšte.

A začalo volno

Letošní léto jsem si dovolila cestovat, navštěvovat známé a tvořit. Vyrazila jsem na týdenní retro dovolenou s mým taťkou do Bulharska, ve kterém jsme nebyli již 30 let. Přijela jsem domů, stačila jsem uvařit soutěžní recept pro Tupperware Culinary stars 2016 (čekám na výsledek rozhodnutí zda postupuji :-) ) vyprala, zabalila a vyrazila na další dovolenou s mojí maminkou na Sardinii. Obě dovolené jsem odpočívala, ale na druhou stranu jsem si je užila tak, jako už dlouho ne. Vymyslela jsem výlet a jelo se, když jsem chtěla spát, šla jsem, nechtělo se mi plavat, nic jednoduššího než zůstat na pokoji. Stále více si uvědomuji, že je krásné žít život tady a teď, nehnat se za snem, který možná ani mým snem není a je jen iluzí toho, že když ho dosáhnu, budu spokojená. Vypnula jsem tak, jako dlouho ne a uvědomila si, že je to jen a jen na mě, co a koho do života pustím a koho ne.

Léto ještě zdaleka nekončí a já se těším na další příležitosti, které mi přinese. Jestli si myslíte, že mi nešlo hlavou a někdy neblikne a co peníze? Přeci musíš vydělávat a ne jen tak lenošit. Jenže já nelenoším, jen si připravuji půdu pro to, abych zvládla své vize uskutečnit a rozvíjet.

Společná rodinná dovolená

No a je to tu znova, ještě jedna dovolená přede mnou - tedy teď už opravdu doufám, že mě neukamenujete (dělám si legraci) s rodinou. Rodina je pro mě důležitá a proto si ani neumím představit, že by dovolená nebyla. Jenže pokud zůstanu doma, není to žádný odpočinek. Tudíž příští neděli odlétáme na společnou dovolenou (mohli bychom jet autem a já vařit) jenže když si představím, že místo možnosti být za pár hodin na místě, strávím celý den cestou tam a celý den zpět. Půl dne provařím. Na to je můj čas drahý a chvíle s rodinou raději strávím jinak.

Práce?

Ano, práce bude a už teď vím, že skloubit se dá cokoliv, jen mít motivaci, chuť a radost. Od konce srpna opět vaříme Zdravou Porci, na 27.8.2016 plánujeme první cvičení metodou CPTM (brzy bude upoutávka), na mých stránkách jsou vypsány všechny termíny veřejných vaření Tupperware - Děčín, Most a Ústí nad Labem a mnoho dalšího.

Vnitřní svoboda

Objevuju sama sebe a uvědomuju si, že být sám sebou není sobecké, naopak je ten největší dar, který můžu mít a který můžu předávat dál. Děkuji za to, že jsem, žiju, dýchám, mám svobodnou vůli se rozhodnout, co budu dělat, s kým se kontaktovat.

Všem Vám přeju ať máte možnost najít to co jsem já našla a budu si hýčkat.

Přeji krásné léto Simča

 

 

 

Zpět

Kontakt

Simona VRABCOVÁ

777 096 100

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode