Na věku opravdu nezáleží

13.03.2016 13:49

Jste přesvědčeni, že na věku záleží? Omyl

V poslední době se stále více setkávám s lidmi, kteří mě neustále přesvědčují, že něco nedělají, protože oni jsou již ve věku, kdy to nemá smysl, nemají čas, energii, atd. a že mně se to mluví, protože mi je teprve tolik let, kolik mi je. Možná trošku pravdy mají, ale .....

Poslední podobný názor jsem zaslechla nedávno a přiznám se, že mě nazvedl ze židle. Možná zvládám více věcí než ostatní lidé nebo si pouze dovoluji dělat to co mě baví a zároveň z toho mám užitek.

Žiju stejný život jako všichni ostatní, jen pravděpodobně více žiju život, který je naplněný. Nehledám proč něco nejde, nefunguje a že to vše stejně nemá smysl. Vnímám své pocity, poslouchám je a RADUJI se z nich. A důležité je, že hledám to, co mi dělá dobře.

Změna v životě?

O změně mi ani nemluv, to já přeci nemůžu. Rodina je zvyklá, že se postarám - uvařím, uklidím, odvezu, přivezu. Když to udělám jinak, tak bude oheň na střeše. Kde jsme ztratili sami sebe? Proč dáváme všechny ostatní na první místo a my jsme někde na chvostu?

To bych řekla, že je lepší otázka a zároveň je důležité hledání odpovědi. Já se rozhodla, že budu sama sebou, budu život žít a ne přežívat. Budu dělat věci, které chci a zároveň vím, že nešidím rodinu, ani práci. Někdy se přeci jen zastavím a uvažuji - dělám pro ostatní dost? Neměla bych více? Neměla, jelikož jdu v lásce k nim i k sobě, dělám co je v určitou dobu potřebné.

Úžasný příklad, že na věku opravdu nezáleží

Před 14ti dny jsem byla na jedné akci - víkend v Praze s kolegyněmi z Tupperware. Sešlo se nás 14 nejlepších z celé ČR - mezi děvčaty jsem patřila k nejmladším a některé byly i skoro jednou tak věkově. Na pokoji jsem spala se jednou z nejstarších účastnic a musím říct, že jsem se měla i já co učit. Paní nejezdí autem, nepoužívá tak aktivně počítač jako my "mladší", zdraví a věk se také hlásí, přesto si výlet ze Vsetína do Prahy nenechala ujít. Do Prahy zvolila cestu vlakem. Cestou si stačila domluvit návštěvu a obýdek s vnukem. Dále oslovila spolucestující a stačila si domluvit prezentaci. Včas byla na místě a celé dva dny s námi držela krok. Když jsem se jí ptala, jak jí fungují prezentace a zvládá svoji skupinu - rozpovídala se, jak vaří, setkává se s lidmi. Musím říct, že v jejím povídání nebyl znát věk ani rezignace ze života. Prostě žije a užívá si života. Jasně, někdy se taky nedaří, ale mít takového člověka vedle sebe je nádhera a já jsem moc ráda, že jsem jí potkala. A toto byl jen jeden z případů, které jsem si ten víkend vyslechla.

Věk je jen číslo

Já jsem opravdu přesvědčená, že věk je jen číslo. Někteří lidé jsou otrávení již ve 20ti natož v 60ti letech a pokud se objeví někdo s nadšením mají stále připomínky proč to a ono nejde. Nemyslete si, že také někdy nemám náladu něco dělat, nebo měním své návyky a štve mě, že to trvá nebo zdánlivě nejde. Ale proč tedy mám trvat na stále stejných věcech, když můžu dělat něco co mě baví?

Zkuste se zamyslet, zda se s tímto nedá něco dělat. Chápu, že ostatní raději poslouchají a mají radost z toho, že Vám něco nefunguje a nejde a pro Vás je jednodušší jim říct, že něco neumíte nebo už je Vám hodně, abyste to dělali.

Nebojte i já se za to schovávala, ale už nechci. A že mi někdy něco nejde, no to si pište - jenže já si najdu raději něco co mi jde a třeba se pak stanu příkladem pro ostatní, kteří si řeknou, když to jde jí, tak nám to půjde také. Chápu, že v určitém věku některé věci nejdou, ale právě proto je úžasné hledání toho co mohu a chci dělat právě přiměřeně věku.

Děkuji za přečtení článku a těším se na další možnosti, které přijdou

Simča

 

Zpět

Kontakt

Simona VRABCOVÁ

777 096 100

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode