Roční cesta nového terapeuta - moje cesta

28.02.2016 11:17

Včera 27.2.2016 proběhlo naše poslední "poslední" závěrečné setkání školy pro budoucí terapeuty pomocí metody J.I.H - více na www.metodajih.cz

Od tohoto dne je naše studium u konce - tedy relativního. Včerejší den byl nádherný. Každý z účastníků ročního kurzu získal svůj osobní certifikát - zde přikládám ten svůj :-)

Jak vypadala naše cesta?

Rozhodnutí pomoci sobě a následně ostatním u mě zrálo cca půl roku. Na podzim roku 2014 byla první schůzka o tom, jak bude studium vypadat, kolik bude stát, co budeme plnit. Nadšená jsem se přihlásila a přiznám se, že v tu dobu jsem vůbec nedokázala dohlédnout až kam se dostanu a co vše dokážu v osobním životě i u ostatních.

Začátek

Začátek kurzu byl naplánován na březen 2015 - první čtyři dny a první zkušenosti. Tématem tohoto čtyřdne bylo tělo fyzické, byť nejsme lékaři, dozvěděli jsme se spoustu věcí o lidském těle. Jak funguje, uložení a funkce orgánů - přeci jen by bylo divné, kdybych někomu říkala cítím, že Vás bolí hlava a ukazovala si na oblast srdce.

Dále následovaly jednodenní workshopy a další tři 4dny. Mezitím vždy určitá doba na to, abychom vše vstřebali a došli k vlastním zkušenostem a pochopením.

Lektorky

Celým kurzem terapeutů nás prováděly dvě úžasné dámy Jarka Matušková a Hanička Mokrá. Musím říct, že na většině kurzů dostanete většinou teoretické informace, tak děvčata do nás stále "šily" tohle si vyzkoušejte, jak se v tom cítíte, jak tohle vyřešíte a hlavně koukejte sdílet a komunikovat o svých pocitech. Což nás všechny posouvalo neustále dopředu. Jak včera řekla jedna z kolegyň Martina - jak já Vás v určitých chvílích nenáviděla. Myslím, že tím vyjádřila pocity nás všech. Jenže pokud by tato fáze neproběhla, nepochopili bychom základ toho co máme předávat dál.

Zapojování

Postupně jsme se zapojovali více a více do života, začali dělat terapie (úkolem během roku jich bylo 30 cizím lidem, 10 mezi sebou a dále s našimi terapeutkami). Přidadá Vám to málo? No mě teda na začátku toto číslo připadalo naprosto gigantické. Dnes už vím, že toto je jen číslo a že pokud něco chci, jde to.

Prvním, kdo byl na řadě se posunout jsem byla já, dále moji klienti. Podařilo se mi žít život a ne jen přežívat. Vymetla jsem různé kouty ve svém životě - v mysli, duši, těle a i když vše ještě není tak idylické, jak by mělo být. Já žiju, dýchám, vnímám a mám RADOST a dokážu jí předávat dál. Je to málo? Pro mě není.

Co se mi za ten rok povedlo?
 • být sama sebou
 • pomáhat i lidem
 • udělat si čas na kurz šití, malování
 • mít volný čas sama pro sebe a nevyčítat si, že nepracuji
 • chodit na cvičení
 • mít radost z práce
 • dokázala jsem začít říkat lidem ne - toto já nechci (a necítit se při tom, že jsem někoho zklamala)
 • dělat přednášky na témata, která umím
 • dělat individuální terapie a být koučem pro ostatní lidi
 • získat nové kolegy a kamarády, které mohu kdykoliv oslovit a poradit se s nimi, aniž by mě odsuzovali a posuzovali
 • a mnohé další
Moje plány do budoucna

Přednášky, lektorská činnost CPTm pod vedenením Haničky Mokré, koučování lidí, rozvíjení Zdravé Porce - můj osobní projekt (funguje už 2 roky), Tupperware - vedení a vyškolování nových poradců a spoustu spokojených zákazníků, být v TOP nejlepších v ČR, dále realizace vlastních snů a přání. Mít spokojenou a zdravou rodinu, ......

Učení a publikování svých zkušeností a znalostí - jako první připravuji e-book chutných receptů a popis jak hubnout jednoduše a s citem. Těšte se

 

Zdá se Vám to nemožné?

Kdo mě zná, ví, že to tak prostě je a že už se tohoto pocitu nevzdám.

 

Těším se na Vás na svých přednáškách, terapiích, vařeních, prostě vítám Vás ve svém životě.

 

Simča

 

Zpět

Kontakt

Simona VRABCOVÁ

777 096 100

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode