Proč Zdravá Porce?

19.03.2016 14:06

Krásný den,

dlouho jsem přemýšlela jak popsat, co děláme a pro koho je naše služba vhodná. A teprve když jsem na sebe přestala tlačit, uvědomila jsem si, co vlastně děláme a komu můžeme chcem pomoci.

Začátek

Prvním impulsem, který jsem dostala, byla jedna nevinná fotografie. Do té doby jsem sice na oblečení viděla, že potřebuji pořád větší a větší, zrcadlu jsem se vyhýbala obloukem, ale tahle jediná fotka spustila v mé hlavě něco, co už jsem nemohla ignorovat (na obrázku třetí fotka zleva horní řada).

Trvalo mi ještě asi měsíc, než jsem jsem dostala další impuls a to od jedné známé, že by potřebovala zhubnout, ale sama to nezvládne. Začala jsem zkoušet a experimentovat. Zapojila do všeho svoji rodinu a právě onu známou (začala jsem vařit pro 5 lidí). Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Během půl roku a bez hladovění bylo cca 10 kg dole. Vše jsem konzultovala s výživovou poradkyní Libuší Davidovou. Výsledek přikládám.

Přiznám se, že váhu +/- cca 3 kg si držím do dneška, což je úspěch. V případě, že vidím, že se váha opět dostává do čísel, která se mi nelíbí, zasáhnu a nasadím osvědčený recept.

Postupné zavádění programu Zdravá Porce

Od května 2014 jsem začala přibírat další lidi do programu Zdravé Porce. Zpočátku to byli hlavně lidé, kteří chtějí zhubnout. A jejich očekávání myslím bylo naplněno. Mise byla splněna a ještě se začalo ukazovat, že v průběhu programu se lidé cítí mnohem lépe. Dochází k ústupu bolestí hlavy, ztrácí se pocit plnosti, těžkosti, nadýmání a dokonce se jim i začaly zlepšovat i výsledky krve.

V tu chvíli jsem si uvědomila, že to co jíme a jak se o sebe staráme, se odráží na našem zdraví a kondici. Po tomto uvědomnění nám do Porce začaly přicházet i lidé, kteří mají různá omezení.

Zkušenosti od klientů

První byla paní Martina s bolestí hlavy - migrény, které přicházely a odcházely a bylo potřeba je řešit léky. Po cca měsíci se bolesti hlavy zmírnily a objevily se cca jen 1-2 měsíčně a po cca 3 měsících skoro vymizely.

Druhá klientka Květa, tady byl problém s lékem na ředění krve Warfarin. Do té doby pro mě neznámá zkušenost. Tento lék blokuje účinky vitamínu K. Tudíž jsme v jídelníčku musely udělat úpravy tak, aby jsme skoro vyloučily nebo nahradily zakázané potraviny - zelí, hrášek, špenát, červenou řepu, játra, kuřecí nebo krůtí maso, atd. Paní byla pod kontolou lékaře a my podle výsledků korigovaly množství zakázaných potravin. Výsledek? Po cca půl roce byl lék warfarin nahrazen jiným lékem u kterého nebyly kontraindikace takové, aby byla klientka v takové míře omezována.

Třetí klientka Zdeňka - bezlepeková dieta. Paní byla diagnostikována alergie na lepek a jelikož s tím klientka neměla zkušenost obrátila se na nás. V průběhu 2 měsíců naší stravy se klientka dozvěděla co může, kde to sežene a přechod z běžné stravy na bezlepkovou byl pro ní snadnější. Bezlepkové potraviny jsou více kalorické, tudíž jsme se vyvarovali tomu, aby přibírala.

Čtvrtá klientka Jitka. Požadavek ve stravování - žádné kuřecí maso, poté ani hovězí a vepřové. Učily jsme se tedy nahrazovat tyto potraviny jinými - krůtí, ryba, tofu, sójové maso a jiné další bílkovinnové pokrmy. Klientka s námi pokračuji i nadále a cítí se velice dobře.

Pátá klientka očištění Katka očištění organismu po prodělané mononukleoze, tedy očištění jater a žlučníku. Opět omezení - tentokráte v surovinách - neměla by cibuli, vejce, čerstvé ovoce, atd. i toto jsme schopni splnit a výsledek? Paní máme krátce, avšak již po pár dnech mohu říci, že vypadá, že nastavená strava a péče přináší ovoce ve formě menších nebo žádných bolestí hlavy.

Ostatní a že jich už s námi prošlo dost - v programu máme lidi, kteří mají různá omezení z hlediska alergií - rajčata, ořechy, atd. nebo nejedí různé potraviny. Snažíme se s tím pracovat, aby byl klient spokojený.

Nedařilo se někdy?

Ano to víte, že se stalo, že očekávání lidí bylo nějaké a výsledek nebyl dle jejich představ. Avšak, zde mohu s klidným svědomím říci, že 98% lidí pochopilo, že si nesmí nalhávat nic do své vlastní kapsy. Pokud nedodržuje, to co má a tvrdit bude něco jiného v ničem mu to nepomůže.

Metoda J.I.H.

Stále více u svých klientů využívám metodu J.I.H. a společně hledáme nepohodlí, které je v životě ovlivňuje a tlačí je do stavu, kdy nejsou schopni zavedený režim dodržovat. Nebo po skončení programu se váha opět vrací zpět. Když to řeknu jednoduše, hledáme příčinu proč se přejídají, není jim dobře nebo se necítí a nevnímají.

 

Tak a ještě jste přesvědčeni, že existuje pouze jedna možnost? Nebo, že si se vším musíte poradit sami? Nemusíte, jsme připraveni Vám pomoci a těšíme se na Vás

Dále připravujeme: těšte se na náš podrobnější ebook, naši eKuchařku a online kurz s hubnutím a ozdravením s naší podporou

Za tým Zdravá Porce Simča

Zpět

Kontakt

Simona VRABCOVÁ

777 096 100

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode