Paříž město snů

14.05.2016 07:03

Krásný den,

ráda bych se s Vámi podělila o mé zážitky z cesty do Paříže. Paříž jsem i s manželem navštívila již jednou před 7mi lety a nyní to bylo podruhé a dokonce to vyšlo na 20té výročí naší svatby. Rozdíly oproti první cestě, nyní to bylo letecky a s tím, že jsme neměli naplánovaný každý den a jen jsme vždy ráno určili kam vyrazíme.

Moje přání bylo - ne vylézt na Eiffelovku nebo navštívit Louvre a vidět Monu Lisu, ale budete se divit, přála jsem si navštívit Disneyland.

Disneyland

Návštěva tohoto parku byla pro mě nezapomenutelným zážitkem. Cesta proběhla jak jinak než skvěle. Metro i spoje na sebe navazovaly, kam jsme přišli tam nám ihned přijela souprava a my mohli pokračovat. Cesta ze středu města trvala asi 45 minut. Při příjezdu do místa určení na nás čekaly 2 nádherné parky. Byl pátek a předtím volný den, tak si dokážete představit, jak to v parcích vypadalo. Prošli jsme první kontrolou, vybrali si jednu z front a "kupodivu" ta byla tou nejrychlejší v celém parku.

Tak a už jsme byli uvnitř. Představte si, že jste v pohádce a vše je plné postaviček, atrakcí a věcí, které Vás vrací do dětství.

Naše nadšení v obchodech

Úžasné bylo to, že si vše můžete vyzkoušet a ihned i odnést. Ať jste dospělí či děti vše Vás strhne k tomu, že si vše náramně užíváte. Vidíte, jak to jde?

Park a atrakce

Atrakce jsme moc nenavštěvovali, přiznám se, že hodinové fronty se mi stát nechtěly. Co jsme však zvládli bylo bludiště, vláček, část s efekty a jízdu na lodičce.

Přiznám se, že po celém dni jsme toho měli akorát a byli jsme rádi, že cestou domů do hotelu se v metru můžeme i posadit.

Další dny

Další dny jsme navštívili různé památky, ale hlavně místa, která nás zaujala na mapě. Prostě jsme píchli rukou do mapy a kam jsme chtěli, tam jsme šli. Nádherná byla procházka podél Seiny a návštěva různých parků, kde jsme si udělali piknik a zapojili se mezi ostatní francouze. V pozadí nesmí chybět ani Eiffelovka :-)

 

Další pamětihodnosti

Navštívili jsem také malý vítězný oblouk La Defence, dále prázdnou a ten den pro auta uzavřenou nejznámější ulici Champs-Elysees, jo a viděli jsme i Pařížskou Sorbonu a Muzeum Clunyho (moje první nadšení že se jedná o muzeum George Cloonyho se trošku pokazilo, ale stavba to byla nádherná). Červeného medvěda s křídly jsme objevili před nádražím

  

Makronky

nemohli jsme si nechat ujít francouzské Makronky - to byla mňamka

Adiee Paříž

Loučím se s Vámi touto fotečkou a těším se na další cesty a povídání. Vaše Simča

 

Zpět

Kontakt

Simona VRABCOVÁ

777 096 100

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode