Osobní setkávání

08.03.2016 22:23

Vzpomente si někdy na své první "veřejné vystoupení"?

Já si na něj vzpomínám velice dobře i dnes cca po 9ti letech. Ne že bych nikdy nemluvila ve škole, nebo před kamarády, ale toto bylo jiné.

Tupperware party a setkání pro poradce

První "oťukávání" na mě čekalo na pondělním mítinku pár týdnů po registraci k Tupperware. Byla jsem vyzvána, abych něco řekla poradkyním o tom, jak a co se mi podařilo. Popíšu Vám svůj pocit při vyvolání - i když jsem věděla, že to přijde.


Probíhal mítink, já čekala, kdy už to přijde a nic, konec se blížil a náhle to zaznělo. Simčo - jak se ti líbí představovaný výrobek? Temno před očima, krk sevřený, rudý obličej a ze mě vypadlo, je supeeeeer. No to byl výsledek. Půldenní příprava a pak jen dvě slova.

Musím říct, že toto byl pro mě zážitek a řekla jsem si, tak toto ne, takto to nejde a začala jsem doma trénovat, tak abych zvládla prezentace u klientů i dokázala předávat zkušenosti svým poradcům.

Trénink

Můj trénink začal a protože při prezentacích se nejen mluví a ukazuje výrobek, ale také vaří. Zpočátku pro mě byl problém vařit a zároveň mluvit. Buď bylo jedno nebo druhé. Co myslíte, že jsem udělala? No správně, doma při vaření jsem si vždy udělala manuál - rozpis receptu, popis výrobků, které budu potřebovat a pak jsem začala vařit. Ještě, že jsem většinou byla doma sama, protože jak se naučit, obě věci najednou? No jasně vařit a u toho mluvit nahlas. Př; toto je mísa na míchání, je potřeba ji správně uzavřít, tak aby víčko pevně drželo, u kynutého těsta je potřeba mísu odfouknout .....

Výsledky se začaly dostavovat a prezentace šly snadněji a snadněji a další příprava už nebyla tak podrobná, ale v bodech, atd.

Další meta

Komunikací se svými poradci a zákazníky jsem se posouvala dál a dál. Povídání a vaření před cca 10-15 lidmi nebyl po určité době už žádný problém. Dokázala jsem reagovat, co se komu se líbí a nelíbí. V tu chvíli jsem dostala další nabídku a přijala ji. Teprve poté jsem se začala hroutit. Jednalo se o představení výrobku na celorepublikovém setkání Tupperware v Brně. Představte si 300 poradců a poradkyň, kteří léta pracují ve stejném oboru, znají vše o výrobcích a já tam mám vystoupit.

Do Brna jsem jela s kufrem, plným surovin a představovaným výrobkem. První polovinu setkání jsem seděla jako na trní, kdy už to přijde a ono to přišlo. Po přestávce jsem si připravila v zákulisí stůl, suroviny, dostala mikrofon a čekala. Představení začalo úsměvnou historkou, kdy jsem měla připravený stůl a po odnesení na podium byl obrácený tak, že bych stála zády k publiku. Naštěstí se podařilo stůl otočit a já mohla začít.

Recept

V receptu bylo 5 surovin a jeden výrobek. Na tom přeci nemůžu nic zkazit. To byste se divili, co se dá se zelím, mrkví, paprikou a cibulí udělat. V jednu chvíli držím mrkev a slyším se říkat, to je paprika. Pak držím papriku a říkám tp je mrkev. Toto jsem zopakovala asi 2-3x - fakt úžasný. Tak a co teď, sál byl osvětlený a já zjistila. že se lidi baví, dovolila jsem si trošku si s nimi pohrát. Když jsem potřetí ukázala na papriku - nechala jsem si chvíli na rozmyšlenou a z publika mi napovídali a začali tu hru hrát se mnou. Dokončila jsem svou prezentaci, sbalila si věci a šla na místo. Od lidí kolem jsem slyšela pochvalné uznání a pro mě to byla známka toho, že jsem to zvládla a nenechala se svázat trémou. Ještě po půl roce na dalším setkání mi jedna z poradkyň říká, jééé to jste Vy, kdo jste měl tu prezentaci. Klárko, děkuji za šanci, že jsem mohla vystoupit a ukázat co mě baví.

Osobní setkávání

Děkuji za příležitost setkávat se s lidmi - tedy s Vámi, při jakýchkoliv příležitostech. To, co zažívám je úplně jiné, než prostřednictvím počítačového světa, byť i toto je forma komunikace a já ji hodlám i nadále a více využívat. Spousta věcí jde, ale osobních vazeb si ctím nade vše a mám v plánu v tom pokračovat. Ať už na prezentacích, veřejných vařeních, přednáškách, u kávy nebo kdekoliv jinde.

Prostě se mě nezbavíte a doporučuji i Vám neuzavírejte se do sterilního počítačového světa. Vyjděte mezi lidi, možná zjistíte, že cítíte i něco jiného - třeba emoce, radost a budete si to užívat.

 

Simča

 

Zpět

Kontakt

Simona VRABCOVÁ

777 096 100

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode