Co dělám, dělám s radostí

10.02.2016 22:32

Jak je to dlouho, co jste dělali něco co Vás naplnilo blahem, radostí, nadšením?

Někdo to zažívá každý den a někdo to stále odkládá a hlavní "výmluvou" je? Nemám čas.

Tak jsem si řekla, že si ten čas udělám a přiznám se, že to stojí za to. V poslední době se věnuji tvořivým věcem. Navštěvuji kurzy šití, které mě inspirovaly k vytváření různých výrobků. Naučila jsem se ušít různé drobnosti, nebo také krásné tašky. Posledním výtvorem je ptáček vrabčáček - se jménem Vrabcová je to nádherná asociace.

 

Kurzy jsou vždy po dobu cca 3 hodin, kdy nepřemýšlím co budu dělat a jen se soustředím na výrobek, do kterého vkládám kus sebe. Pocit, který mám při šití, mi zůstává velmi dlouho a samozřejmě jsem si nakoupila spoustu pomůcek a látek.

No a jak myslíte, že to u nás vypadá večer nebo o víkendech? Všude špendlíky, látky, šicí stroj a za nimi já s úsměvem od ucha k uchu.

Někdy tedy je moje nadšení pro věc započato krásným nápadem :-) například šitím dárků pro mé poradkyně a zákazníky. Ale když už tvoříte asi 120tého andílka, tak je tvoření změněno na rutinu a i když mám andlíky velice ráda, tak nechtějte ani slyšet, jak si v duchu nebo nahlas nadávám, že jsem nevymyslela něco jiného. Jenomže pak předáváte dárek, kus sebe a rázem je vše špatné zapomenuto a dnes cítím nádherný pocit, který jsem cítila od obdarovaných. Nejde mi o slova díků, ty zahřejí, ale jde mi o výraz tváře, postoje to je k nezaplacení.

Další moje aktivita je nová a myslela jsem si, že k tomů vůbec nemám vlohy. K vánocům jsem dcerce a i sobě darovala nádherný dárek. Intuitivní kreslení s Haničkou Mokrou. Na kurzu mi přišlo že všichni kreslí líp než já, ale nikdo mě neposuzoval ani nehodnotil. První pokusy byly křečovité, ale mám sama pocit, že se to zlepšuje a mě samotné se moje výtvory líbí.

Poslední obrázek, který jsem nakreslila vznikl ani ne tak náhodou, ale řekla jsem si, že bych chtěla svou radost ze života dát do obrázku. Jak to dopadlo? Můžete posoudit sami.

Ještě stále jsem Vás nenaladila, že udělat si radost je tak jednoduché? Tak se těšte na ukázku mých dalších aktivit.

Simča Vrabcová

 

 

Zpět

Kontakt

Simona VRABCOVÁ

777 096 100

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode